Oyun

Roblox’ta 4000 Dolar Değerinde Gucci Çantası Satın Alındı

Roblox karakterlerinin görünümü düşünüldüğünde, birçok insanın aklına moda gelmeyebilir. Yine de Roblox oynayan bir oyuncu, görünümü o kadar sevdi ki sınırlı sayıda olan bir Gucci el çantasını 4.115 dolar karşılığında aldı.

Bu moda markası geçen ay çevrimiçi olarak kendi “Gucci Garden Experience” etkinliğini gerçekleştirdi. Görünüşte büyük bir reklam kampanyası olan etkinlik, oyuncuların bloklu karakterleri için yüksek moda aksesuarları denemesine izin veriyor.

Bunlardan birisi olan Queen Bee Dionysus adlı çanta, başlangıçta sadece 475 Robux yani 5 dolar gibi bir rakama satılıyordu. İki gün önce fiyatlarda artış yaşanmıştır. En başarılı kişi, 4115 dolar karşılığında oyun içi görünüme imkan veren bu çantayı sattı. Bunu gören bazı kişiler, çantayı 10.000 dolardan fazla fiyata satmaya çalıştılar.

Dionysus çantasının gerçek hayattaki fiyatı sadece 3400 dolar olurken bu kişi, gerçek hayattaki fiyatından daha pahalı olarak ürünü oyun içerisinde satın aldı.

Oyun içerisindeki görünümlerin fiyatlarının bu kadar olması yeni bir şey değildir. Counter Strike: Global Offensive oyununda binlerce dolarlık bıçaklar ve silah kapamaları bulunmaktadır. Bu bazı kişiler tarafından kara para aklayabilmek için kullanılır.

Roblox Nedir?

Roblox Corporation tarafından geliştirilen çevrimiçi oyun oynama ve oyun oluşturma platformudur. Kullanıcılar oyunları programlayarak, diğer kullanıcıların oynamasına imkan tanır. 2004 yılnda David Basuzcki ve Erik Cassel tarafından programlanan Roblox, 2006 yılında piyasaya sürülmüştür. Kullanıcı tarafından oluşturulan oyunlar bu platformda gösterilmektedir. Diğer oyuncular, bu oyunlara katılarak oynama imkanına sahip olurlar. Roblox 2010 yılında büyük bir popülerlik kazanmıştır ve bu sayede büyüme göstermiştir. COVID-19 pandemisi ile bu büyüme daha hızlı gerçekleşmiştir.

Roblox, oyun içi satın alımları ile ücretsiz bir oyundur. Oyunun para birimi olan robux kullanıcılar tarafından satın alınabilmektedir. Ağustos 2020 verilerine göre, Roblox’un dünya üzerinde 164 milyondan fazla oyuncu bulunmaktaydı. Roblox genelde eleştirmenler tarafından olumlu olarak eleştirilmiştir. Bu nedenle sohbet filtreleme sistemleri nedeni ile kötü eleştiriler ile karşı karşıya kalmıştır. Diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı